LO HST Polomka Bučník

Lyžiarsky oddiel Horehron Ski Team Polomka-Bučník (celý názov)

 O klube

Naše začiatky:

Náš LO vznikol ako občianske združenie v roku 2003 zoskupením nadšencov lyžovania, ktorí mali chuť lyžovať závodne v Slovenskom pohári hlavne v kategórii MASTERS. Zakladajúcimi členmi boli teda starší skúsení lyžiari, tzv. „lyžiarski veteráni“ a zastúpenie mládežníckych členov bolo skôr výnimkou.

Rozvoj mládežníckeho lyžovania:

V roku 2011 lyžiarsky oddiel ponúkol spoluprácu Základnej škole v Polomke, kedy bol založený lyžiarsky krúžok, v ktorom sme sa začali venovať žiakom a vyhľadávať mladé talenty zjazdového lyžovania už od šiestich rokov. Našou cielenou činnosťou na tréningoch           sme sa zamerali na všestranný rozvoj všetkých schopností dieťaťa, zlepšenie celkovej odolnosti po fyzickej i psychickej stránke, kondície, obratnosti, sily a získavanie návykov smerujúcich  k pravidelnému športovaniu. Vznikom lyžiarskeho krúžku sa začala rozrastať                 aj členská základňa LO a to o talentovaných lyžiarov – žiakov základnej školy. Vytvorilo sa zoskupenie, ktoré začalo v septembri s prípravou na zimnú sezónu a v zime tréningy pokračovali na svahu. Prvé začiatky pretekania boli u nových členov na verejných pretekoch na neďalekých svahoch v okrese Brezno. Každým rokom do LO pribúdali noví členovia, nielen z obce Polomka, ale aj z okolitých dedín. V súčasnosti má náš LO cez 50 členov a v lyžiarskom krúžku sa každoročne venujeme ďalším 20 deťom. Počas týchto rokov fungovania sa zlepšilo predovšetkým materiálne vybavenie klubu, bez ktorého by bola príprava, či už mimo svahu alebo priamo na svahu, veľmi ťažká.

Súčasnosť:

Tréningová príprava pre pretekárov v mládežníckych kategóriách je rozdelená na dve časti,      na letnú a zimnú. Letná príprava prebieha pre kategórie žiactva a juniorov na kolieskových korčuliach na ihrisku a kondičná príprava je v posilňovni. Tréningová príprava najmladších členov LO prebieha prevažne vonku, kde sa snažíme pripravovať zaujímavý program formou hier a rôznych športových aktivít a ak nám to počasie nedovoľuje, tak prebiehajú tréningy v telocvični základnej školy. Deti učíme okrem všeobecných pohybových návykov aj špeciálnym lyžiarskym cvičeniam, ktoré smerujú k ľahšiemu nácviku rôznych zjazdárskych disciplín a teda lyžovaniu v celej šírke spektra. Každoročne pre kategóriu žiactva, juniorov pod dohľadom trénerov a starších pretekárov organizujeme spravidla v novembri sústredenie na ľadovci Kitzsteinhorn (Kaprun, Rakúsku). Na domácom kopci v stredisku Polomka Bučník sa však cítime najlepšie, akonáhle sú vhodné podmienky na lyžovanie, začína sa trénovať. Trénujeme skupinovo, spravidla trénujú najmladšie kategórie spolu a žiacke kategórie spolu                s juniormi.

Kde nás nájdete:

Na svahoch lyžiarskeho strediska Polomka Bučník trénujeme spravidla 2-krát v pracovnom týždni (utorok, piatok) od 14:00 hod. do 15:45 hod a každú sobotu a nedeľu od 7.30 hod.                 do 9.00 hod. Najlepší z našich členov sa zúčastňujú pretekov Slovenského pohára predžiakov, žiakov, FIS súťaží a rôznych domácich, medzinárodných a zahraničných súťaží. Najväčšie zastúpenie máme v sérii pretekov Horehronskej ligy v zjazdovom lyžovaní – LESY SKI CUP  a to skoro v každej kategórii. Náš LO organizuje každoročne jedno kolo zo série pretekov LESY SKI CUP a tiež finále slovenského pohára MASTERS a Open v paralelnom slalome. V porovnaní s predošlými rokmi sa fungovanie klubu neporovnateľne zlepšilo                            a preto veríme, že zaujmeme ďalších nových lyžiarov, ktorých v našom klube radi privítame.

Funkcionári LO:

Vedenie LO tvorí 5 členný výbor, v zložení: predseda LO, tajomník LO, 1. podpredseda                    pre sekciu PRÍPRAVKA, 2. podpredseda pre sekciu MASTERS,  hospodár LO.

Kontaktné údaje:

Názov:                            Lyžiarsky oddiel Horehron Ski Team Polomka-Bučník

Adresa sídla:                   Komenského 112, 976 66 Polomka

Kontakty:                        Ing. Marián Jagerčíkpredseda LO (mobil: +421918444163)

Ing. Július Piliar – tajomník LO (mobil: +421918444229)

Ing. Marek Tabernaus – 1. podpredseda (mobil: +421918334307)

Mgr. Jozef Horský – 2. podpredseda (mobil: +421903107388)

Zita Šuchaňová – hospodár (mobil:+421907291800

Tréner (inštruktor):         Mgr. Jozef Horský

Ing. Marek Tabernaus

E-mail:                            mjagercik@centrum.sk

web:                                http://www.hst-polomka-bucnik.webnode.sk

5.kolo HOREHRONSKÝ BUČNÍK 2020 – Finále

Oficiálne výsledky 5.kola Celkové výsledky 5.kola Štartová listina 5. kola Prihláška kluby 5 Časový program:                                                                                             NEDEĽA (01.03.2020) prezentácia                                   ...