Lyžiarsky oddiel MLADOSŤ Banská Bystrica

LO Mladosť, ako občianske združenie sa považuje za najväčší lyžiarsky oddiel na Slovensku. Skúsení tréneri sa deťom venujú už od prvých krôčkov na snehu (cca 4-5 rokov). Malí lyžiari sa tak naučia základy lyžiarskej abecedy, plynule prejdú na prevedenie carvingového oblúku, nadobudnú istotu v jazde a zvládnutie lyžiarskej techniky. Zverenci, ktorí už majú niečo odlyžované, absolvujú športové tréningy zamerané na korekciu individuálnych chýb, jazdu v rýchlosti a jazdu v bránach (obrovský slalom, slalom). Na svoje si teda prídu priaznivci rekreačného kondičného lyžovania, ale aj nadšenci závodného lyžovania, ktorí sa zúčastňujú viacerých pretekov v priebehu sezóny, či už ide o verejné preteky, preteky Horehronskej ligy alebo Slovenský pohár.

Venujeme sa však aj všeobecným zručnostiam a pohybovej príprave detí počas celého roka. Mimo hlavnej zimnej sezóny absolvujeme tréningy na korčuliach, atletické a gymnastické tréningy, vonku i v telocvični, rôzne cykloturistické a turistické výlety. Tiež navštevujeme lezeckú stenu, plaváreň, posilňovňu alebo jumping. Každoročne organizujeme letné (Mošovce, Osrblie alebo Polomka) a zimné sústredenia v slovenských destináciách Janovky, Čertovica, Jasná alebo v zahraničí – Taliansko, Rakúsko.Aktívne sa zúčastňujeme aj iných mestských športových aktivít, ako napríklad Marathon BB alebo plavecká 24 – hodinovka.

Poskytujeme výborný všeobecný pohybový základ pre všetky druhy športov.

Veľký dôraz kladieme aj na radosť zo športu a budovanie medziľudských vzťahov, preto organizujeme tiež celooddielové aktivity ako Mikuláš na lyžiach, karneval na lyžiach, vlastné lyžiarske preteky, letné súťažné ukončenie sezóny s odmenami a pre rodičov lyžiarsky ples.

Sme pre vás tí praví, pokiaľ ani v zime nechcete sedieť doma 🙂

Štruktúra klubu je delená podľa veku detí a ich lyžiarskych zručností do piatich ročníkov. Každý ročník má svojho vedúceho trénera, ďalších niekoľko asistentov trénera a vedúceho rodiča. Po uvážení trénera a lyžiarskych schopností dieťaťa, môže dieťa prejsť z jedného ročníka do druhého.

Vedenie klubu tvorí predseda klubu, tajomník klubu a sedem členný výbor, v ktorom sú zástupcovia jednotlivých ročníkov.

Kontaktné údaje:

Názov klubu:                    Lyžiarsky oddiel Mladosť Banská Bystrica

Adresa sídla:                   Trieda SNP 53, 974 01, Banská Bystrica

Kontakty:                          Miroslav Štefanovie +421 905 845 604 – predseda klubu

                                         Vladimír Mužik  +421 905 637 580 – tajomník klubu

Tréneri:                             Nikola Ferancová +421 908 603 337

                                         Rastislav Šuhajda

                                         Peter Folk

                                         Veronika Strečková

                                         Lucia Eliasová

Mail:                                  info@lomladost.sk

web:                                  www.lomladost.sk

1.kolo O cenu Mladosti

Oficiálne výsledky: 20200119_mytopoddumbierom_1kolo_hhl_celkovervysledky Celkové výsledky z pretekov spolu: 20200119_mytopoddumbierom_1kolo_hhl_oficialnevysledky Celkové výsledky z pretekov podľa tratí: 20200119_mytopoddumbierom_1kolo_hhl_podlaTrate Propozice LESY SKI...

1.kolo Lesy Ski Cup 2018

1.kolo Lesy Ski Cup 2018

Prvé podujatie verejných pretekov organizuje LO Mladosť Banská Bystrica na Čertovici 20.1.2018 Zverejňujeme základné informácie o podujatí: Rozpis pretekov Zoznam podľa bodov Zoznam Prihlášok Štartová listina  Štartové čísla podľa prihlášok Štartové čísla...